| ianis1231231 a întrebat:

Vreau sa cumpar un teren care are padure pe el si are 10ha pentru ca vreau sa unesc doua terenuri intre care se afla padurea si vreau sa fac un singur teren.Terenurile se afla pe un deal. Acea padure era acum vreo 30 de ani teren muncit de oameni si a fost taiata prin 2002 toata.Acum este din nou padure. Intrebarea mea este am voie sa tai padurea? Nu stiu daca este inregistrat ca teren arabil sau altceva.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la primarie si intereseaza-te de statutul acelui teren "padure", cum figureaza in evidentele lor (si in cadastru).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vise taicule, culcă te.Ai tu bani sa cumperi teren? Crezi ca alea sunt gratis?

| ianis1231231 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu am intrebat altceva, daca tu nu esti în stare sa intelegi ce am scris nu te mai băga.

| Andrei_Corina_ a răspuns:

SALUT<
am eu 2 ha de padure.Nu o poti transforma in teren arabil.