| andy14 a întrebat:

Vreau sa fac un imprumut in banca dar in cartea mea de munca este trecut mai putin decat iau (adica 700 de lei) si as vrea safac un imprumut de 10.000 de euro stiti o banca care se incadreaza in cerintele mele?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand nu poti avea carnet (nu carte) de munca, acestea au fost abrogate incepand cu 1.01. 2011, in prezent exista numai contracte individuale de munca.
In al doilea rand nu cred ca exista o banca de unde poti imprumuta 10.000 de euro cu un salariu asa mic.
Totusi, te poti uita pe finzoom.ro, la creditul pe care vrei sa-l obtii si introduci datele cerute in tabel si vei afla ce conditii trebuie sa indeplinesti sau cat poti lua cu salariul respectiv.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mult de 3000euro nu iei cu venitul ala

| vladionut94 a răspuns:

Nu mai visa la 10 de euro cu 700 lei brut sau net ca nu ai specificat nu o sa primesti in veci suma asta
ps: o sa iti faca un calcul cat poate sa iti dea maxim din salariu probabil undeva la 2 euro maxim trebuie cel putin salar de 2000- sau 3000 lei sa iti dea 10.000 de euro sau mai mult pps: sau mai poti gira daca vrei musai cu, casa, masina sau orice altu bun care trece de 10.000 euro atunci iti da, ca au o siguranta ca nu dai creditul napoi si iti iei casa, sau masinia