| Marian8373763 a întrebat:

Vreau sa ma împrumut în banca sa îmi iau o mașină dar nu știu care e ultima suma pe care o pot lua cu un salariu de 1800 cu 3 luni de munca, i-am sunat pe cei de la cec bank și mi-au zis ca nu-mi pot răspunde la intrebare.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu 3 luni de munca nu poti lua nimic. Dupa 6...

| sierra1 a răspuns:

Te duci PERSONAL frumos imbrăcat la bancă, iți fac ăia o simulare și ai răspunsul

| FreddieM a răspuns (pentru sierra1):

Scuze Sierra, dar ce face omul care vine de la job si nu are timp sa mearga acasa sa faca dus si sa se,, imbrace frumos'' ca sa rezolve problema la banca? Faza asta inca persista doar in mentalitatea romaneasca, sper sa se schimbe urgent. Si a ta la fel., ca nu e buna amice. Ai impresia ca va primi dupa simulare un raspuns in functie de tinuta? Am vazut omul care dupa programul pe santier, a rezolvat problema la banca cu aceeasi demnitate. (nu in Romania)
Cheers

| sierra1 a răspuns (pentru FreddieM):

~Ai impresia ca va primi dupa simulare un raspuns in functie de tinuta?~

in nici un caz monșer, in simulator nu există rubrică "țoale client", e simplu: funcție de actele livrate - dacă și-e familiar domeniul...

| Wr3nch a răspuns:

O idee teribil de proasta. Cu un salar asa mic iti permiti doar o masina second si daca se strica ramai si cu banii dati si cu rata in spate.

| Frank51 a răspuns:

Împarți salariu la 4, înmulțești rezultatul cu 60.
1800/4=450*60=27.000 lei.

| cfrtobias a răspuns:

Tu ai contract pe nedeterminat macar? daca zici ca ai 3 luni doar, poate n-ai inca, acum depinde si de firma