| calin_1583 a întrebat:

Care e rostu nostru pe pamant

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa ne traim viata

| Razvan a răspuns:

Să depăşim în inteligentă generaţia precedentă

| minnieee a răspuns:

Sa traim, cred. Dar mai nou rostul nostru este de a distruge si de a polua:-s.

| 4b a răspuns:

Am fost creati pentru a face voia Lui...winking

| DontAsK a răspuns:

Suntem parte din natura, doar atat, mai usurel cu rolurile, nu avem nici un rol. Eventual sa o distrugem.

| yogeo12 a răspuns:

Buna intrebare! stii cred ca rolul nostru este unic trebuie sa iti implinesti viusele sa ai o familie sa fii fericit sa protejezi natura sa fii cineva! pacebig grin

| consilierindragoste a răspuns:

sa intretinem ecosistemul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rostul nostru e sa stam capra pentru ca viata sa ne poata **** pe totilaughing mrg... oricum ne ****laughing dupa care murim de la supradoza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa murim de criza si sa ne batem cu "666" ca vrea sa ne puna cipuri pe frunte si pe mana dreapta! hai la lupta!

| Andreiu_9614 a răspuns:

Informatia asta e confidentiala. Daca-ti spun ceva, va trebui sa te omor... Te bagi?

| eu_7579 a răspuns:

Acela de a fi tu insati ...traiesteti viata si lasa intrebarile fara raspuns. Daca ar exista un rost pentru tine inca inainte de a te naste posibil atunci ai deveni o marioneta pe o scena de teatru...creazati propil joctongue

| Denope a răspuns:

Rostu nostru e sa ne asemanam cu Dumnezeu!

| Beyond a răspuns:

Da, e o intrebare destul de grea, si cred ca iti dai seama ca nimeni nu detine raspunsul. Unii raspund din punct de vedere religios, altii din punctul lor de vedere, ceea ce considera ei ca ar fi rolul omului. Personal, daca ti-as da un raspuns m-as lega tot de religie, cam tot ce a zis Adrian as sustine si eu. Dar cum nu stie nimeni nimic sigur, ar trebui sa-ti creezi propria viziune, parerea meathinking Nu e nimeni sa ne raspunda aici, doar noi insine, deci probabil esti liber sa crezi orice... Ce ti se pare tie mai logic, mai firesc. Oricum, toti avem un rost aici, asta este sigur, doar ca nu stim exact care. Acum sper doar ca nu te-am facut mai confuz big grin. Trebuie doar sa ne traim viata, probabil vom gasi vreun raspuns ceva pe parcurs thinking