| Dilibache a întrebat:

Care este rolul nostru pe Pământ?

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu ai nici unul, consumi oxigen si apoi mori.

| Frank51 a răspuns:

Rolul nostru pe pamant este sa aflam care este rolul nostru pe pamant. Cringe laughing

| cfrtobias a răspuns:

La majoritatea sa se imbete pana pica pe jos sau in spital sau sa faca accident cu masina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mancam, sa facem sex si sa dormim happy

| Adi88 a răspuns:

Să facem sex ca maimuțele

| Tpufan123 a răspuns:

Ai venit la persoana care trebuia!
Rolul nostru pe pamant este: sa creem

| Ioanagrrrr a răspuns:

Știi,am stat și mi-am pus întrebarea asta de multe ori și am ajuns la concluzia că mi-am irosit timpul fara rost dadandu-mi întrebări stupide, exista intrebari fara răspuns și ar trebui sa înțelegem asta,

| RaphahellDamian09 a răspuns:

*scuipi o flegma pe jos* : Flegma: "care este rolul meu aici pe pamant?"
Sper ca ai inteles

| veronika12346 a răspuns:

Rolul nostru este de a ne dezvolta, doar fiecare generatie are ceva nou de oferit. La inceput eram ca niste maimute naive, dar acum suntem suntem oameni civilizati! Sau un exemplu mai real si mai nou: in anii '90, cine se gindea ca noi acum vom avea smartfoane, si vom putea vorbi prin video, pe cand problema era in genere sa vorbesti. Deci noi ne dezvoltam pentru celelalte generatii!

| Dm_Maryus_1998 a răspuns:

Multi zic ca omul are rolul de a perpetua specia cam sec. Rolul omului, initial, era de a slavi creatia Creatorului, dar, dupa cum vedem toti, am clacat in a ne indeplini misiunea. Asa a vrut Creatorul. A facut cerul si pamantul, cu tot ce vezi in ele, pentru a ne bucura pe noi, creatia lui. Dar noi oamenii suntem niste increati.Asta am devenit. Ia exemplu vechii greci, egiptenii sau romanii.Au construit atatea care mai exista si astazi.

| doctorandus a răspuns (pentru Dm_Maryus_1998):

De ce a vrut Creatorul asta? De ce a facut Creatorul asta? De asemenea, dupa ce raspunzi, trebuie sa raspunzi din noul la intrebarea "De ce?" referitoare la raspunsurile tale, s-a.m.d.