| Fetitafashion27 a întrebat:

Ce părere aveți despre magie, vrăji, blesteme și descântece? Iar dacă practicați ce ar trebui sa știi despre ele?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred in porcariile astea, fiindca nu exista asa ceva.
Exista doar oameni smecheri care profita de naivitatea si limitarea unora, inselandu-i cu escorcherii ca sa le ia banii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu sefa, eu traiesc in realitate.

| johnnny123 a răspuns:

Singurul lucru pe care ar trebui să-l știi despre ele este că nu există.

| Hyperion7 a răspuns:

Niste chestii pentru oamenii care se plictisesc grav.

| Dismally a răspuns:

Trebuie sa stii totul pentru a putea practica, trebuie sa intelegi cum functioneaza, de ce functioneaza si de ce nu funtioneaza, sa stii ce trebuie sa faci, cand trebuie sa faci si ce sa eviti. Trebuie sa inveti cum sa creezi forme noi si bineinteles sa practici, cat mai mult.

| ReddY25 a răspuns:

Nu cred în toate prostiile

| mODIN a răspuns:

"ce ar trebui sa știi despre ele" - Ca toti cei care le 'practica' au pana in 14 ani si stau prea mult pe Youtube rolling on the floor

| Justme111 a răspuns:

Cei care chiar știu ceva despre acest subiect, sunt ori cei care se feresc să participe și te vor sfătui să faci la fel, pentru că știu ce înseamnă asta, ori cei csre practică și vor încerca să te tragă și pe tine în asta. Ce sfat îți pot da eu, studiind mai mult partea asta e să te ferești cât de mult poți de orice formă de ocultism deoarece poate pare totul atractiv, interesant, însă sunt lucruri care te pot afecta pe viitor pe toate domeniile și nu vei ști cum să scapi. Cu ce folos apoi? Gândește-te că suntem trecători pe acest pământ și destinația noastră veșnică poate fi ori spre bine, ori spre rău. Și spre bine nu poate fi dacă alegi lucrurile negative în viață.

| elennaionela14 a răspuns:

Nimic
Totul e o farsa, o minciuna.