| Bishop a întrebat:

Cum as putea sa surprind °tineretea° la modul figurat, intr-o fotografie?
Am niste idei, dar vreau sa vad si altele.

4 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Pai sa cuprinda poza lucruri proaspete, sa zicem fructe proaspete, cer senin, ploaie de vara etc.

| Raiden a răspuns:

Uite o poza de pe blogul meu.
Poti face cu prietenii tai o poza exact ca asta.
http://bogds.tumblr.com/post/1092149435

| Raiden a răspuns:

Apropo in poza este scrie TAKE IT EASY!

| Aimee_7045 a răspuns:

Tineretea reprezinta perioada de "mijloc"si de varf a vietii. O perioada asa de scurta in comparatie cu intreaga viata sau mai mult- in comparatie cu eternitatea. Totusi aceasta scruta perioada este vremea marilor realizari sau marilor dezamagiri si regrete. Este vremea marilor decizii.

Nu pot sti de ce omul trebuie sa ia cele mai importante decizii in viata tocmai in vremea tineretii.
Ea poate fi surprinsa destul de usor si in acelasi timp foarte greu intr-o fotografie pentru ca nu este ceva tangibil, nici un sentiment pe care sa-l exprimi sau nu.
Poti vedea o "imagine a tineretii" in 2 adolescenti innotand in apa, sau tinandu-se in brate, sarutandu-se bla bla bla.
Este momentul cand ei se bucura de viata fara sa se gandeasca la responsabilitati si la problemele vietii inconjuratoare.
De asemenea cred ca o imagine de primavara cu pomi infloriti, floricele multicolore, un peisaj asa mirific, sau chiar de vaara, iarba verde, plante, copacii verzi pot arata la fel de bine imaginea a ceva tanar.