| bkb300 a întrebat:

Cum sa fac la imprimanta sa se traga doar pe negru? fundoi.

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Doar pe negru sau doar cu negru?
daca vrei doar cu negru e simplu!
imprimanta are un buton "black"(negru) pe care trebuie sa-l apesi.
sau vrei ca fondul sa fie negru si desenul (scrisul) alb?

| sunshine2601 a răspuns:

Nu poti scoate cartusul color ca foarte multe imprimante nu functioneaza fara ambele cartuse.
Depinde de imprimanta. Cand ai dat sa printeze un document ti se deschide o fereastra unde trebuie sa ai un buton gen properties. De aici trebuie sa te descurci singur. Imprimanta mea de exemplu e un HP F370 (destul de veche de altfel). Eu selectez din partea superioara a ferestrei meniul color si apoi optiunea print in grayscale. Ideea e ca trebuie sa fi atent ce scrii la inceput in fereastra care apare dupa ce dai print (poti sa ai chiar acolo o optiune de genul print in grayclassic sau print in black & white).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seen esti prost? Daca nai toate cartusele nu te lasa sa tragi.

| seen a răspuns:

Simplu scoti cartusul color

Ps next time aplica regula 3 simpli daca n-am cartus color in imprimanta mai pot scoate pagini color?

| taur77 a răspuns:

Ii dai pe butonul black apoi dai print si gata!