| anonim_4396 a întrebat:

imi zicet si mie pentru a intra la Arte (vb. despre desen) trebuie neaparat sa stiu canta la un instrument? dau Funda >big grin

Răspuns Câştigător
| ward2010 a răspuns:

Nu,daca vrei la desen trebuie sa ai imaginatie, talent, creativitate
daca vrei la muzica trebuie sa canti la instrumente

| anonim_4396 explică (pentru ward2010):

Dar daca de ex. vreau si la desen si la muzica (cu vocea) se poate?

10 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Nu nu. Intrarea se face pe baza de dosar, nu pe baza de auditii. Stai linistitahappy

| AlleSss a răspuns:

Heii!
Daca te bazezi pe desen, nu, nu trebuie.
Succes!:*

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu, nu trebuie.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai daca intri la desen numai ai legatura cu muzica... Deci nu.
*-*

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

...Eşti întârziat d.p.d.v mintal.

| AndraEatsyourBrain a răspuns:

Nu trebuie. trebuie doar sa ai talent la desenhappy.

| diia29 a răspuns:

Nu! nu are nici-o legatura (in afara ca este tot o arta), daca vrei sa practici doar arta de a picta, doar asta o practici happy

| rody5 a răspuns:

La liceul de Arta pp. ca vrei sa intrii.
Aici o sa dai un test, chiar 2 - unul de desen dupa natura si al doilea o compozitie cu personaje in general. Se intra pe sectii nu faci toate artele.Depinde ce sectii are liceul respectiv:teatru, arhitectura si arte plastice, muzica in general. (Acu` nu stiu daca poti face si optionale de canto sau balet sau ce vrei tu. dar poti intreba). Vorbeste cu profii de acolo sa vezi unde poti face meditatii cu cineva bun. Sau daca nu exerseaza mult ce ti-am spus.
Bafta!

| ToxiSun a răspuns:

NUUU Nu trebuie big grin.Mi se pare ca trebuie sa stii sa canti sau sa desenezi sau sa canti la un instrument sau... Nu neaparat happy