| anonim_4396 a întrebat:

Aca esti elev la Scoala de Soferi si lovesti masina cine plateste? Eu cred ca este logic ca scoala de soferi sa aiba casco si sa isi asume raspunderea chiar instructorul, dar ce spune legea despre astea mai exact? FARA RASPUNSURI STUPIDE!

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

Instructorul este vinovat. Daca masina are casco plateste casco iar daca masina n-are casco plateste instructorul (in cazul in care lovesti masina din vina ta) sau cel cu care te-ai lovit (daca e vina lui)

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa aiba casco, legea spune ca pentru orice greseala a elevului in timpul scolii de sofer se face raspunzator instructorul.

| viotedy a răspuns:

Se plateste jumatate-jumatate.acum depinde de politica scolii respective.nu au casco ca ar trebui sa dubleze taxa, la cat ar fi de scumpa asigurarea.