| tadeee a întrebat:

Daca nu iti da fiscalul de la masina mai pot înmatricula masina pe numele meu etc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In prezent nu mai este necesar certificatul de atestare fiscala, acesta a fost inlocuit cu dovada inregistarrii de catre cumparator a masinii la compartimentul de impozite si taxe de la primaria de domiciliu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

Ca idee acum nu mai e nevoie de fiscal ci de o stampila de la departamentul finante al vanzatorului pe contractul de v-c, dar daca are datorii nu va obtine stampila

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In principiu, nu.
Eu nu platesc masinile pana cand nu scoate vanzatorul fiscal.