| alexutzu08 a întrebat:

Am achizitionat de curand un Mitshubishi Pajero scurt din 1988 de 2300cc si am o intrebare.in anunt scria ca are diferential blocabil spate lsd au modelele astea diferential blocabil? cum fac sa mi.se cupleze diferentialul blocabil pe spate sau se cupleaza cand dau 4x4 la mic.MULTUMESC! si ce inseamna LSD? dau funDA

Răspuns Câştigător
| bbr91 a răspuns:

LSD = Limited Slip Differential
Nu stiu sa-ti zic mai multe. Intreaba pe un forum Mitsubishi mai bine.

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

LSD = Limited Slip Differential
Si depinde de masina, nu era in stadard la vremea aia dar sunt extrem de multe masini care au direfentiale. Daca nu ai maneta de cuplaj inseamna ca nu are diferential blocabil!