| Zuzuleasa a întrebat:

Am cumparat o masina second hand acum cateva zile i-am facut RAR si ITP si acum trebuie sa merg la politie sa o inmatriculez dar am inteles ca trebuie sa imi fac si rca-ul si nu stiu pe cate luni se face pe 6 luni sau pe 1 luna?

3 răspunsuri:
| AnnaAnnne a răspuns:

Ai grija cu masinile second hand prietenii mei au avut o masina second hand buna ca si marca si le.a ars cand se aflau in eahappy

| AnicaiAlin a răspuns:

Daca nu mai are asigurare valabila poti sa faci rca pe minim 6 luni.

| onasis1961 a răspuns (pentru AnicaiAlin):

La schimbarea de proprietar este obligatorie asigurare nouă pe numele noului aparţinător.Cel care a vândut maşina poate recupera bani pe asigurare pe restul de timp de la data vânzării! Iar noua asigurare se face pentru minim 6 luni.