| Smashi a întrebat:

Am luat bateria jos de la un Iveco și când am pus-o înapoi s-a aprins in bord o mașină cu lacăt pe ea.Cand ii dau să pornească motorul învârte dar nu porneste

7 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Nu iti mai recunoaste cip-ul din cheie

| adryang78 a răspuns:

S-a resetat calculatorul de bord și nu mai recunoaște cip-ul din cheie. Bagă cheia în contact, răsucește-o, dar nu da la demaror, doar răsucește-o. Apoi ține butonul de deschidere apăsat timp de 10 secunde. Răsucește înpoi, scoate cheia, așteaptă 10 secunde și încearcă să pornești.

| Smashi explică (pentru adryang78):

Cheia nu are butoane, sau prin buton de deschidere la ce te referi?

| adryang78 a răspuns (pentru Smashi):

La butonul de pe cheie mă refer. Să înțeleg că nu are închidere centralizată?

| Smashi explică (pentru adryang78):

Exact

| Fxsol a răspuns:

Pai dacă sa pornit mașina în bord cum vrei să pornească și mașina iveco nu poți avea 2 motoare pornite în aceeași mașină

| Smashi explică (pentru Fxsol):

In bord s-a aprins martorul o mașină cu un lacăt pe ea