| puricel a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul baietilor! Sunt pe cale sa imi achizitionez o masina. Am la dispozitie maxim 3000 Euro. Ce masina cat de cat ok pot gasi, gen sa consume putin, si sa imi fac treaba cu ea? E o intrebare super grea. nu ma pricep la masini, si nu as vrea sa cumpar una doar pentru impresie si culoare. Ar fii stupid. Raman profund recunoscatoare!

16 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Pai depinde vrei in 2 sau 4 usi pentru doua usi: opel corsa, ford Ca, matiz pentru 4 usi vw golf 3, opel astra, ford fiesta

| sergiubest97 a răspuns:

Ia-ti un fiat punto an 2004-2007. pret pana in 3000. motor 1.2 pe benzina. consum oras undeva la 5, 5/100km. daca mergi linistita consumu scade la drumuri lungi chiar sub 3/100km, 2,4-2,6. eu am una din 2005, nu am avut nici o problema cu ea. este destul de rapida si ii perfecta pentru femei. eu acum o vand ca mi-o dat-o maicamea mie si imi iau ceva pana in 12000 euro. directia ii super. invarti volanul cu un deget datorita unui mecanism numit servo-directie+. se actioneaza cu un buton de pe bord (city) sper ca ti-am fost de ajutor.winking

| kamikaze325 a răspuns (pentru sergiubest97):

Sunt foarte proste calitativ fiaturile am vreo 3 prieteni care au avut fiat si le-au vandut se strica des si ruginesc repede de aceea sunt si foarte ieftine la cumparare faata de celelalte masini!

| adrian9811 a răspuns:

EU iti sugerez sa-ti iei o masina cu motor de 1.2 ca se intretin usor si pentru o fata zic eu ca e de ajuns dar ai grija cum faci cu taxa asta noua de inmatriculare ca poti sa iei masina de 3000 de euro si sa platesti taxa de 4000 de euro sa dau un exemplu... si ca masini de exemplu varmea conduce o skoda, sau poti sa-ti iei o dacie solentza ca merg foarte bine, poti sa-ti iei opel astra, opel vectra ...chevrolet aveo poti sa-ti iei pentru ca sunt ieftine si le iei si din 2005-2006 cu 3000de euro asa am vazut pe net la chevrolet aveo

| C8PILUcool a răspuns:

Un opel astra 2003, daewo cielo 2005 e super ok un cielo, logan 2006-2008, daca nu iti plac astea iti mai zic.

| C8PILUcool a răspuns:

Http://www.auto.ro/skoda-fabia/an~2000_2005.html (alegetti de aici niste masini mai frumoase:d

| Enzo2011 a răspuns:

Iti recomand sa cauti pe www.autovit.ro deoarece este unul dintre cele mai bune site-uri de profil in care este aproape imposibil sa nu-ti gasesti o masina care sa-ti placa si sa te si incadrezi in bani, mai bine te uiti tu ca noi nu stim ce-ti place tie

| skif2skif a răspuns:

Sincer, in raport fiabilitate - pret la 3000 de euro iti poti achizitiona dacia logan 1.6 mpi full option din anul 2007.Bineinteles poti opta pentru o masina straina dar sunt aproape sigur ca taxele de achizitionare plus cele de inscriere vor depasi suma de 3000 de euro.Trebuie sa iei in considerare ca pentru a iti lua o masina second straina (si nu autohtona) trebuie sa te gandesti si la ce an de fabricatie ar trebui sa fie autoturismul...Eu unul as opta ca masina sa nu fie mai veche de 5 ani.si sa fie full option.Numai bine!

| Crysis21 a răspuns:

Eu iti recomand cu caldura un chevrolet spark din 2007-2008. Este un model destul de popular printre fete happy si e pe la 2000 de euro

| madalin1008 a răspuns:

Eu as zice un matiz de 2005-2006(nu depaseste 2000-2500 euro si se incadreaza in ceea ce ai zis consuma 5l/100km pies cat de cat ieftine)un vw lupo sau polo, cielo, peugeout 206 sau mai bine cauti pe www.autovit.ro(cel mai bun site in domeniu

| alqaeda09 a răspuns:

Volkswagen Lupo ...cunosc o fata care si-a luat la mana a 2a, 2000 si ceva de euro...e micuta, consuma putin, piesele sunt ieftine happy, sper ca te-am ajutat!

| Victorasu09 a răspuns:

Salut cel mai bine e sa iti iei masini miki motor mic cum ar fitongueeugeot206, opel corsa, VW lupo, ford c.Mai poti si sa iti iei in 2 usi si masina decenta cum ar fi Opel astra G opelurile sunt cele mai bune masini peugeoturile au piesele scumpe si de cele mai multe ori nu sunt asa de bune la pornire etc...

| TeneMene a răspuns:

Cu 3 mii de euro iti poti lua o Skoda Fabia buna, un VW Golf, un Seat happy ceva mai mic, si mai bine sa fie pe benzina!

| peliican a răspuns:

Pai depinde la ce vrei sa folosesti masina si daca vrei sa o cumperi noua sau la mana a -2.

| puricel explică (pentru peliican):

Evident, la mana a doua.

| C8PILUcool a răspuns (pentru peliican):

Ce masina iei tu cu 3.000 euro?