| edix29 a întrebat:

Am și eu o întrebare, mi s-a suspendat permisul pentru 60 de zile și am o dovada cu care pot merge 15 zile. Pe înștiințarea pe care o voi primi la domiciliu scrie si motivul pentru care mi s-a luat permisul?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da esti panicat rau sa nu afle ai tai si sa nu mai vezi masina nu?
Esti major, sofer, iti asumi. Aia e.
Si daca ai procesul verbal, nu mai vine nimic acasa

| edix29 explică (pentru suntserios):

Îmi asum greșeală doar de treaba cu plicul care vine acasă nu știam ca polițistul mi-a zis ca o sa vina în 10 zile un plic

| Mri28 a răspuns:

Pai motivul este scris pe procesul verbal înmânat la fața locului de către polițist.
Nu stiu ce alta Înștiințare ai putea primi.

| edix29 explică (pentru Mri28):

Pai motivul este pe proces dar polițistul mi-a zis ca o sa vina în 10 zile acasă un plic

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru edix29):

Ai semnat procesul verbal? Nu stiu ce instiintare ar trebui sa primesti.
Normal ramai cu dovada si cu procesul verbal (daca il semnezi), iar la finalul suspendarii te duci la politia rutiera judeteana si iti primesti permisul inapoi.
Poate doar la alcool sa fie cu plic, habar n-am. Pentru viteza si neacordare de prioritate, e fara plic laughing

| edix29 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

L-am semnat și am rămas cu procesul, alcoolemia a fost 0. 00mg