| bogdan324 a întrebat:

Am un fiat stylo primit cadou de la parinti dar are un defect:nu tureaza si moare motorul, mi l-au dat fiindca s-au gandit ca l-as putea vinde iar ei nu au timp de asa ceva ca oricum ei au deja cate o masina de fiecare dar sunt curios daca as putea rezolva, ce problema ar putea avea de face asa?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pune un dispozitiv de citit codurile de eroare din calculatorul ei și afli.
Cel mai probabil e vorba despre motorul pas cu pas care acționează clapeta de accelerație sau de partea de acționare a sa (traductor, calculator).
Cât te costă, doar un service te poate lămuri.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie facuta diagnoza, sau inspectate "băbește" uleiul, bujiile, filtrul de aer, curatata cu spray clapeta de aer (fara a fi atinsa).

| venividivici2017 a răspuns:

Oare,ce legatura are defectiunea masinii cu faptul ca ambii parinti detin cate o masina?!

| bogdan324 explică (pentru venividivici2017):

Am spus-o ca fapt divers sa nu se mire lumea ca ''dc nu au vandut-o ei atunci?''