| bogdan324 a întrebat:

Am un fiat stylo primit cadou de la parinti dar are un defect:nu tureaza si moare motorul,mi l-au dat fiindca s-au gandit ca l-as putea vinde iar ei nu au timp de asa ceva ca oricum ei au deja cate o masina de fiecare dar sunt curios daca as putea rezolva, ce problema ar putea avea de face asa?

1 răspuns:
| alexbos2 a răspuns:

Probabil este ceva de la pompa de benzina, si anume se ineaca, primeste prea multa benzina si nu apuca sa o arda.Sau poate fi de la bujii ca nu iti functioneaza bujiile.Ca sa vezi daca iti functioneaza bujiile porneste motorul si cu el pornit scoate cate o fisa de pe bujie si daca motorul incepe sa trepideze cand e fisa scoasa inseamna ca bujia aceea funtctioneaza, daca nu auzi diferenta inseamna ca bujia e moarta si trebuie alta.Sa nu le scoti pe toate odata ca sa uiti ordinea de aprindere.