| user1234554321 a întrebat:

Am un opel vectra b si i se aprinde un beculet galben cu imaginea unui robinet pe el? ce inseamna? dau funda plus vot.

Răspuns Câştigător
| WeaponGirl a răspuns:

Becul ala galben inseamna : deteriorarea motorului emisiilor de evacuare...mai exact.ai probleme cu sonda lambada ( care are rolul de a masura cantitatea de oxigen din gazele evacuate si de a trimite semnalul catre unitatea de comanda a motorului) si mai exact...ea cea care regleaza exact amestecul de aer-combustibil, daca nu o schimbi.consecinte: fum negru, consum mare, trepidatii etc. sper ca am fost de foloswinking