| anonim_4396 a întrebat:

Am un scuter gopop runer si nu stiu din ce cauza dintr-o data nu mai porneste, dar pana sa nu mai pornesca s-a auzit un rontait. Stie cineva din ce cauza este? multumesc

5 răspunsuri:
| gaby_6279 a răspuns:

Vezi uleiul

| littlesunshine a răspuns:

Daca nu mai porneste la demaror, incearca la pedala si daca porneste, verifica motorul demarorului.
Gasesti cu siguranta baieti care te ajuta cu placere pe:
http://www.scuterclub.ro/forum/index.php
Bafta si asfalt uscat!
Brrrmmmm

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai un soarece de scuter la motor. pistoanele fiind din lemn de esenta tare, probabil fag, sa apucat de ros pistoanele. pune niste grau cu furadan in benzina.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate s-a rupt cureaua~~!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dap...vezi la cutie, jos la roata din spate...sau spart pe acolo zimtzi. si invarte in gol. ori rulmentzi!