| Ella203 a întrebat:

Buna! Acum cateva zile am deschis usa masinii mele in parcare in graba si am atins din greseala usa unei altei masini(cam mult spus atins eu tot nu cred ca am atins-o).TIN SA MENTIONEZ CA ATAT MASINA MEA CAT SI MASINA CELUILALT OM NU ARE NICI MACAR O ZARIETURA.dar m-am trezit cu un nr de tel in geam... Proprietara a spus ca daca nu ii dau 100 de lei pentru asta se va duce la politie. (Ea a vazut pe camerele masinii. )

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Teapa!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E de făcut ceea ce orice șofer care are permis pe bune știe ce e de făcut și nu înțeleg de ce săptămânal eu cate un șofer care pune întrebarea asta. Ai asigurare mergi și faci amiabila cu ea. Niciodată nu se dau bani că de aia ai rca. Nu vrea amiabila mergeți la poliție unde rămâneți fara permis ambele pentru că nu ați declarat accidentul in 24 ore.

| mihai69 a răspuns:

Plângere penală pentru șantaj.

| DaniTIRB a răspuns:

Suna a teapa. Recomand sa va intalniti fizic si sa ii ceri sa iti arate filmarea si sa prezinti faptul ca masina ta nu are nici o singura urma. (respectiv sa te asiguri folosind filmarea ca atunci cand ai lovit tu cealalta masina, ai lovit-o intr-un loc diferit fata de masina d-nei).

| Ella203 explică:

Ce este de facut in acest caz?

| dullcat a răspuns (pentru Ella203):

Buna. Probabil ca proprietara a vazut totusi o zgarietura? Altfel nu cred ca proceda asa.Deci decat sa va complicati existenta cu politia, poate ar trebui sa accepti?