| pandoragirl a întrebat:

Buna am si eu o intrebare...Am un audi a 4 1.9 TDI iar problema este ca in zona in care este pozitionat turbo arunca destul de mult ulei, un mecanic mi-a confirmat ca ar fi turbo.In momentul in care trec de la o viteza mica spre mare atunci torometru coboara iar in momentul in care masina deja este intrata in viteza el mai urca putin cateva turatii. Ce am de facut? Ce riscuri am folosind masina asa chiar daca e numai pentru a duce-o la service? Si cat de costisitor poate fi. Multumesc

3 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Tu crezi ca pe site-ul asta sunt priceputi in asa ceva, sau mecanici?
aici sunt doar copii ..si rar gasesti mecanici si priceputi.pe acest site.
in site-ul asta sunt priceputi in asa ceva.
1.iti faci cont
2. postezi problema ta
3.si astepti raspunsuri.
uite link-ul de la forum.este club audi.ro http://www. clubaudi.ro/

| adywow a răspuns:

Daca un mecani ti-a confirmat ca ar fi de la turbo de ce nu l-ai intrebat mai multe legate si de pretul reparatie? Cel mai indicat ar fi sa mergi la un service, nu stii exact ce ar putea avea