| Madalinadianu a întrebat:

Buna
Am si eu o mica problema:

In urma cu 2 ani am facut scoala de soferi. Am dat de cateva ori si nu l-am luat, dupa care mi-a expirat scoala de sofer, adica anul trecut. Se mai poate reface doar dosarul si sa dau mai putini bani si sa nu mai fac scoala din nou?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform normelor legale din domeniul circulatiei rutiere examenul pentru permisul de conducere se poate sustine in termen maxim de 1 an de la terminarea scolii. Daca nu l-ai sustinut ori nu ai reusit la examen in acest termen, atunci trebuie sa faci din nou scoala. Succes si numai bine!

| Sylar a răspuns:

Din pacate pentru tine nu.

Trebuie sa te inscrii inca o data la o scoala de soferi si sa executi numarul de ore prevazute pentru categoria aleasa de tine

O zi buna in continuare!

| aty91 a răspuns:

Nu, dupa ce trece un an de la terminarea scolii de soferi, trebuie sa reiei cursurile de la capat si platesti iar scoala. Succes.

| Madalinadianu explică:

Mersi mult pentru raspunsuri.