| VMircea97 a întrebat:

Buna seara,

In 3 Mai am dat traseul si l-am luat din prima, iar inainte imi doreama o masina automata, mi-am schimbat parerea si doresc una manuala pana la 3000euro. ce masini imi propuneti? Seat Ibiza? VW Golf? Opel Astra? masini cu 4 usi, pana acum doar marciile astea mi-au venit in gand, imi mai puteti da cateva idei? propuneri? sa fie capacitatea de 1.4 si benzina, dar sa aiba un interior mai frumos, la marciile mai sus, vezi plasticul acela urat, cand la 3000e poti lua cu plastic de calitate.

3 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cu motor 1.4 nu iti recomand niciuna din ce ai specificat mai sus.

| Voro a răspuns:

O masina buna pentru 18 ani, in opinia mea, e un golf 4. Nu degeaba e si cea mai populata masina pentru tineri. Pentru mine un 1.4 benzina nu e suficient si prefer sa recomand un golf 4 1.6 an 2002-2004
Daca vrei ceva mai sportiv, mai astepti putin, mai pui cateva sute de euro la bugetul actual si iti iei un audi a4 1.9 tdi 2002-2003 care poti spune ca e 'lux' ca masina de inceput.

| VMircea97 explică (pentru Voro):

1.4 suficient pentru?