| ANONIMANON a întrebat:

Am o intrebare: daca ai BMW inseamna ca esti cocalar?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu toti soferii de BMW sunt cocalari, dar toti cocalarii au BMW

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e un BMW mai vechi de 2004, iar tu nu-ti permiti sa intretii corect un Logan, DA!

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sau bani de benzina laughing a?

| 13 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Foarte adevarat. Multi cocalari fac asta. Dupa 3 luni de strans capsuni in Spania vin acasa si isi iau un seria 3 din 95 si o rup pe centru cu tigara in gura si maneaua la maxim cu toate ca uleiul nu a fost schimbat de ani de zile, Iar atunci cand il schimba baga 15w40 mineral de la magazinu de piese pentru tractoare."Ce ulei? Ce placute de frana? Stikere cu Nike aveti?" Din punctul meu de vedere singurl defect al BMW-urilor in Romania este ca sunt conduse in proportie mare de imbecili inculti care nu stiu sa respecte un autovehicol.Deci in Romania daca conduci un bmw si vezi cerul prin plafon cand tu nu ai trapa, atunci da, esti garantat, un cocalar.

| relian a răspuns:

Depinde.Daca ai un BMW din asta nou sau intr-o stare foarte buna atunci nu esti cocalar.Dar daca ai o troasca, o raie de BM inseamna ca l-ai luat sa te dai mare si atunci vorba ta esti cum spui.Cei care isi permit BMW noi sau aproape nu le cumpara sa se dea rotunzi, dar restul asa fac, cumpara doar sa spuna si ei ce smechiri sint, desi masina e vai mama ei cade fiarele de pe ea.Arata un BMW din asta rapan fara MIL aprins, deci deja masina aia e jale.

| OldSoul a răspuns:

Nu, dar daca ai Bmw inmatriculat in Bulgaria s-ar putea sa fi cocalar...
Sau daca rasuna manelele din el.

| RareşTPUro a răspuns:

Multi asa spun. Dar nu este adevarat. Strainii care au BMW-uri ce, ei sunt cocalari? Nu este adevarat. Multi sunt considerati asa fiindca conduc cum vor ei si dau muzica in masina cum ii doare capul. De aceea in Romania sunt considerati cocalari. Dar sunt si persoane care respecta semnele de circulatie si conduc normal. Deci NU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dar cei care nu isi permit iti dai seama ca se oftica si ii fac asa pe aia care isi permit.

| Tinna666 a răspuns:

Nu laughing
Inseamna ca iti place acea masina si ai muncit pentru eahappy
Daca ai BMW si mergi cu geamurile deschise desi afara ploua cu galeata, cu cotul scos afara, cu ochelari de soare si un lantoc la gat, cu maneaua la maxim si tigara in gura...atunci te poti numi cocalar laughing

| AKARA0 a răspuns:

Nu chiar, doar daca te consideri unul, sau te comporti la fel ca unul, fi sigur ca esti si tu un cocalakwinking

| Cioccolino a răspuns:

Categoric DA.

| QweRty777 a răspuns:

Evident ca nu. E ca si cum ai intreba (Daca respir inseamna ca trag pe nas?) Evident ca nu.

| RedBull69 a răspuns:

Cocalar e altceva e cand ai bmw dar dai drumul la manele la maxim fumezi la volan claxonezi fetele si asa mai departe.
In Anglia Germania canada care au bmw inseamna ca sunt cocalari uite eu de exemplu am un bmw 320d dar conduc normal nu ca daca ai "bemveu"esti smecher nu semnalizezi si tot asa conduc normal recunosc seara cand nu e circulatie o calc putin mai tare dar pentru asta nu inseamna ca sunt cocalar