| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Am inteles ca daca ai A1 pana la 18 ani nu ai voie sa conduci pe strada. Chiar daca ai A1 nu poti conduce pe strada. Este adevarat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De unde ai inteles?
Dupa ce ai permisul de conducere de categoria A1 poti conduce imediat pe toate drumurile publice, indiferent din ce categorie fac parte - autostrada, strada, drum judetean, etc.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa fie adevarat. De ce mai ai categoria A1 daca nu poti conduce? Care ar mai fi scopul ei?

| DaniTDCI a răspuns:

Esti paralel cu lumea asta. din moment ce e categorie sau permis de conducere, ce inseamna permis? inseamna ca poti conduce vehicule cu acea categorie, nu poti conduce o motocicleta ce necesita A2 sau chiar A

| Diana12222 a răspuns:

Da nu ai voie sau o categorie mai mica nu stiu cum e dar pana in 18 ani chiar nu ai voie

| suntserios a răspuns (pentru Diana12222):

Nu are niciun sens din punct de vedere al limbii romane raspunsul tau, ca sa nu mai zici ca nu are nicio legatura cu legislatia rutiera. Si chiar nu pricep de ce ai raspuns cand habar nu ai despre ce e vorba

| Popa_Eduard_1995_L6YU explică (pentru suntserios):

Am o cunostinta in politie si asa mi-a zis

| Diana12222 a răspuns (pentru suntserios):

Am scris gresit si nu stiu eu?
Nu ai cu cine sa te certi si vrei cu mine. ok

| suntserios a răspuns (pentru Diana12222):

Tu vrei sa zici ca fraza aia are vreun sens in limba romana?
Si cu ce articol din legislatia rutiera sustii afirmatia
"dar pana in 18 ani chiar nu ai voie"

Daca nu ai un raspuns concret, mai bine nu mai raspunzi. E mai putin penibil decat sa sustii prostia in continuare

| Diana12222 a răspuns (pentru suntserios):

Dar ce te intereseaza pe tine ce am zis eu?
Pana la urma nu cred ca ai nici un drept sa comentezi la afirmatia mea daca iti convine bine daca nu iarasi bine.
Alta treaba nu am decat sa-ti dau tie explicatii

| suntserios a răspuns (pentru Diana12222):

Ma intereseaza, ca dezinformezi omul. Scopul site ului e sa se raspunda la intrebari, si sa se raspunda corect, nu la intamplare.

Esti fix din categoria aia care dupa ce s au facut de ca,.cao nu stiu cum sa imprastie ca.cao mai departe.

| Diana12222 a răspuns (pentru suntserios):

Vai de mine si de mine daca persoana respectiva vrea sa ia rasp de bun sau nu depinde doar de aceasta nu de ce zice lumea dar decat sa stau sa-ti dau tie explicatii mai bine lipsa asa ca pa

| suntserios a răspuns (pentru Diana12222):

Pisi. eu nu pricep de ce nu ti ai vazut de pozele tale cu bot de rata si funde in cap, sau de marea ta problema cu iubi si te ai bagat la legislatie rutiera cu care nu ai nicio legatura.

Grija cu urmatorul raspuns, penibilul in care ai intrat creste