| Mosteanu_Madalin_1997 a întrebat:

Bunaseara! Vin si eu cu o problema mai sereioasa si sper sa ma poate sfatui cineva. Am la reparat un BMW 320i di 91 problema care a avut-o a fost garnitura de chiulasa in vine am inlocuito dar problema si mai grava e ca nu mai porneste dau la automat pana de descarca bateria si nimic am traso dupa alta masina si a pornit in nici 2 m i-am facut si punte directa la elecro motor am verificat pompa din rezervor am puricat fiecare cabu totu in regula am curatat si senzorii am verificat fiercare mufa toate sigurantele tot impinsa/trasa porneste la automat nu. Va astept cu sfaturi. Multumesc. big grin

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Computerul masinii a sesizat o eroare grava.
Cel mai probabil ai deconectat ceva senzor cu bateria conectata.
Chiar daca l-ai pus la loc corect computerul a inregistrat eroarea.
Deci tester, stergi toate erorile si ar trebui sa plece la prima cheie.

| Mosteanu_Madalin_1997 explică (pentru TrăieşteClipa):

Asta am uitat sa mentionez i-am pus si testeru pe ea nu am gasit nici macar o eroare

| TrăieşteClipa a răspuns:

Benzina are in rezervor?
happy