| anonim_4396 a întrebat:

Care din masini este mai buna luind in considerare comfortul si sistema adudii dintre Opel insignia si Volkswagen Passat si Passat CC ( argumente )

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Passat b5 am, e o porcarie deloc confortabila. Am nimerit si una nefiabila. b6 e o porcarie mai mare, doar aspectul e de el. Cu Passat CC nu am facut cunostinta.
Opel mi-a placut intotdeauna pentru confort si eficienta. Am lucrat acum multi ani la un Insignia, si am abuzat putin de sistemul audio. Era foarte ok sunetul.

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Esti mecanic?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Nimeni10):

Stiu multa mecanica, dar fac doar intretinere usoara.
Sunt tinichigiu-vopsitor.

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

As vrea sa ma apuc si eu de mecanica, dar cred ca imi ia oleaca de ani sa invat meserie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Nimeni10):

Eu m-am apucat in 2008 de ucenicie pe langa un mecanic bun. Mi-au trebuit 3-4 ani, sa ma apuc singur de lucrari, dar era vorba si de varsta, scule...
Eu m-am dus mai mult de placere, acolo am invatat si sa conduc.

6 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Passat CC. E urmatorul nivel. Opiel are niste plastice la interior de rasu plansu.

| URSSU888 a răspuns:

Eu cred ca e mai buna si confortabila este masina Opel.