| TheAlphaFemale a întrebat:

Care dintre voi a dat de curand examenul pentru permisul de conducere? Ce sfaturi imi puteti da? Saptamana viitoare trebuie sa dau sala si sunt un pachet de nervi si emotii nail biting

Răspuns Câştigător
| irbis a răspuns:

Eu il am de cam un an. Eu am trecut scrisul foarte usor dupa ce am facut teste online (nici nu m-am atins de carte ca ma omora de plictiseala).
E normal sa te simti asa, mai ales daca e prima oara, dar spre deosebire de alte teste, de exemplu cele de la scoala, examenul pentru permis de conducere nu are nici un fel de efect negativ, nu scade media, nu se intampla nimic daca nu treci asa ca nu ai de ce sa te temi si-l poti da de cate ori e nevoie.
Concentreaza-te si gandeste logic si-l treci usor. Succes!

| TheAlphaFemale explică (pentru irbis):

Of. deja am stari de panica groaznice pentru ca e important sa-l iau acum, nu as vrea sa mai delungesc lucrurile. Tu vorbesti serios cand zici ca nu te-ai atins de carte? Cam cat timp ai facut teste online?

| irbis a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Calmeaza-te, nu e nevoie sa te panichezi, mai ales ca in cel mai rau caz, panica poate inrautati lucrurile. Poate ar trebui sa-ti spun un banc. Nu e nici o problema daca te mai lungesti o vreme. Eu m-am lungit destul de mult ca am fost un pic cam lenes.
Da, vorbesc serios. Cartea aia ma plictisea la nebunie. Un paragraf si nu mai puteam de plictiseala. Am facut pe internet cam o mie de teste parca. Nu mai stiu pe ce site. Am trecut din prima dupa aia.

| TheAlphaFemale explică (pentru irbis):

Hm. ai dreptate. Sper sa fie bine! Apropos. a trebuit sa ai dosarul cu tine atunci cand ai fost sa dai sala? Sau doar hartiuta aceea pe care ti-au dat-o atunci cand te-ai programat pentru examenul pentru traseu?

| TheAlphaFemale explică (pentru TheAlphaFemale):

Am auzit ca-s tare ciufuti cei de acolo, care te supravegheaza. Nu-ti dau voie sa intri cu poseta sau alte chestii si ma gandeam sa nu iau dosarul cu mine degeaba...

| irbis a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Bancul:

Pe vremea lui ceausescu.
Un student evreu intarzie. Cand e intrebat de ce el spune:
-A trecut tovarasu Ceausescu prin fata tramvaiului cu camasa in gura.
-Cum adica cu camasa in gura?
-Pai toti spuneau "ca camas in gura lui"
(nu stiu daca a iesit cum trebuia)

| irbis a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Paremi-se ca am avut dosarul.
P.S. O sa fie bine!

| TheAlphaFemale explică (pentru irbis):

laughing) bun bancul!

| TheAlphaFemale explică (pentru irbis):

Pot sa te intreb cati ani ai?big grin

| irbis a răspuns (pentru TheAlphaFemale):

Succes!

| TheAlphaFemale explică (pentru irbis):

Multumesc! Sa fie!