| J7anine a întrebat:

Cat de mult conteaza pentru voi ca masina voastra sa fie (cat de cat) ecologica i. e. sa aiba pachete functionale care sa reduca emisiile de CO2 sau consumul de carburant? ati fi dispusi sa platiti pentru o astfel de dotare?

6 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Ma intereseaza in masura in care se reduc costurile de exploatare.

| DenissaDeea a răspuns:

A contat mult/dar acum nu mai are ce conta, masina mea mi-a facut picioare din fata blocului...si a plecat la plimbare si nu se mai stie nimic de ea de 2 ani...nici acum nu mam vindecat sufleteste, sincer ma doare sufletul cand iti scriu despre ea, am ramas revoltata si cu o rana in suflet...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza, imi pasa de mediu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar, conteaza mai putin in Romania toti vor cai putere dimensiuni tip limuzina dar nu sint multi ce se gindesc la poluare de toate tipurile(macar de-am avea sosele pentru astfel de masini); acum cind toti din Europa, chiar si Americanii incearca sa schimbe ceva in primul rind mentalitatea celui care utilizeaza un vehicul cit de necesar i-ti este, pentru ce si la ce o folosesti, cite masini ai si citi membri are familia ta... dar pina la urma nu conteaza.InRomania doar taxele va face "poporu" sa se gindeasca la ecologie.

| OvidiuMocanu a răspuns:

Conta pentru mine dar daca as avea bani mi-as cumpara o masina electrica poate un tesla laughing
Cred ca pentru a mai schimba atitudinea oamenilor de a mai proteja natura ar trebui ca ministerul mediului sa isi doteze intaii parcul auto cu masini eco si implementarea unor programe eco pentru conducatori auto