| glontz54 a întrebat:

Ce masina recomandati pentru un incepator? Pana in 4.500 euro

Răspuns Câştigător
| d3men7zel a răspuns:

A golf 4, in 4200de euro vei gasi exemplare bune, voi recomanda orice motorizare inclusiv 1.4 ule ca nu vreau sa te vad prin ziare, incearca sa nu iti iei unul tunat la motor sau cine stie ce minuni ca nu stii ce s-ar putea intampla consumul este mic spre decent depinzand de motorizare, incearca sa iei una gu dotari eswbtiale precum aer conditionat ca vara sa nu conduci in bustul gol si cu geamurile mai fumurii decat carbunele :))) sau Audi A3 1.6i din 2001 :P dar daca cauti pe Germania sunt mult mai ieftine.
+ ca ai garantie si car pass la ea;) si ieis in castig uite iti dau un link si uita-te click masini
http://fr.autoscout24.be/Details.aspx?id=203740818 Bafta cat mai mare si funda :)

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un opel astra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Golf V 1.9 tdi sau 2.0

| Captoresque a răspuns:

Una bombă, o petardă de mașină, un tiriplici. Un Moskvich 400 de exemplu, că o s-o faci praștie și să nu-ți pară rău după ea.

Poftim și poză http://upload.wikimedia.org/......a_4625.JPG
Frumusețe de mașină, un Tupolew al carosabilului.

| Braunion a răspuns (pentru Captoresque):

Aia-i o masina superba bre.
Unui incepator ii recomand o Dacia 1310. Dupa 1 an de condus asa ceva o sa stie sa aprecieze orice masina moderna. Sa nu mai vorbesc ca Dacia 1310 n-are frane, servo, ABS, ambreiaj hidraulic s.a.m.d Deci, inveti sa simti cu adevarat o masina.

| Raresyxic a răspuns (pentru Braunion):

Dacia 1310 n-are frane? Dar cu ce opreste cu picioarele? N-are nici ambreiaj?
Ma copii ma, lasati mecanica.

| Braunion a răspuns (pentru Raresyxic):

Ba da, dar franele alea sunt pe post de lemn... Si nu, n-are ambreiaj hidraulic, are ambreiaj actionat prin cablu.
Daca sustii ca Dacia 1310 are frane bune inseamna ca n-ai condus in viata ta nimic altceva.
Cand am zis ca ''n-are frane'' era clar ca buna ziua ca este o metafora (dar se pare ca sunt si unii care nu o pot pricepe). Nu stiu sa se inventat bicicleta fara frane (daramite masina). Tocmai d-aia era clar ca buna ziua ce vreau sa exprim. Asa ca, nu mai face pe inteligentul, ca demonstrezi exact contrariul...

| Raresyxic a răspuns (pentru Braunion):

Cate masini am condus eu nu vei conduce tu in viata ta. Nu mai vorbi in necunostiina de cauza? Si da, cu ambreiajul ai dreptate e prin cablu nu cu actionare hidraulica. De curiozitate lucrezi in domeniul auto de vad ca te dai asa inteligent?

| Braunion a răspuns (pentru Raresyxic):

Nu, am rude de gradul 1 care au absolvit facultatea de transporturi din cadrul politehnicii si de la care am invatat tot ce este necesar despre masini si motoare.

| george232323 a răspuns:

Smart? ce parere ai? mie imi place...

| wqreqwfsaddwqa a răspuns:

Vw golf 3, opel tigra, opel astra f, seat ibitza sau vw vento consum mai mic etc... cred ca sunt ideale pentru un incepator

| KidCuFitse a răspuns:

Sport... happy Asa mai micute. :p