| xXFlorinXx a întrebat:

Ce se întâmplă cu o amenda contravențională dacă e greșită data?
În loc de 09.07. 2020 este 05.07. 2020

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se intampla nimic daca nu faci plangere contraventionala. Daca o faci s-ar putea ca procesul-verbal de contraventie sa fie anulat, depinde de judecator.

| Simpatic a răspuns:

Ati face orice ca sa nu platiti amenda happy
Stii ce am scris eu pe procesul verbal al militiei? "Regret fapta si ma gandesc la alta", dar nu ma sustrag, gresesti platesti.
Asta inseamna sa fii smenar, gainarii fug de fapte si de repercursiuni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da pana la urma aveai certificatul ala pentru folii?

| sierra1 a răspuns:

Când adică ai "păcătuit"?