| stikde2giga a întrebat:

Cum s e numesa usile astea? http://dayerses.com/photos/mercedes-benz-slk/07/

Răspuns Câştigător
| iKronstadt a răspuns:

Sunt de tip "fluture".

4 răspunsuri:
| Nis a răspuns:

GRESIT. Se cheama Gullwing. Si vin de la seaGULL = pescarus(daca ai fost la mare ai vazut ca aripile sunt exact in forma portierelor din imagine). Ai dat funda degeaba. Fluture ai la dacia ca iti flutura dupa cateva gropi. Chiar la mercedes-ul vechi 300 sl(primul cu gullwing doors) i se zicea si mercedes gullwing coupe. Alta data mai asteapta si alte raspunsuri. Nu te grabi sa crezi primul care isi da cu parerea.

| Ąήυţằ a răspuns:

Acele usi sunt de tip fluture.