| mihaitzaa19 a întrebat:

Cum se regleaza gpl-ul pe dacia 1310 pentru un consum cat mai mic dar nici lenesa sa nu fie?

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Mergi la un service specializat în GPL, altfel riști un incendiu.
Dar, orice reglaje i-ai face, un consum mic nu vei avea pe GPL. Trebuie să știi că pe GPL consumul este mai mare, dar avantajul este prețul mic, iar la capitolul putere, nu ai ce să faci.
GPL-ul arde mai lent și scade puterea motorului, iar dacă tu scazi din debitul de gaz, pentru a avea un consum mai mic, automat puterea scade și mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu ai de gand sa te iei dupa sfaturile unor minori, care eventual, te vor indruma sa verifici cu bricheta daca ai gaz, dupa ce in prealabil ai sectionat conducta?

Fii serios, mergi pe forumuri dedicate!

| mihaitzaa19 explică (pentru anonim_4396):

Ms mult, o sa tin cont.

| Romania_Etos_1977 a răspuns:

Buna, Iti recomand sa mergi al un service autorizat GPL. Bafta