| anonim0007 a întrebat:

Daca am baut un pahar de bere se cunoaste la etilostest? care este gramajul maxim care nu se poate cunoaste la etilostest?

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Oricat ai bea se cunoaste si nu iti ia permisul dar amenda tot iti da indiferent cat ai baut de putin, si o bomboana cu rom daca mananci ai amenda!

| UClujNapoca a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Tine minte.alcoolul nu iese din sange numai dupa 24 ore...deci daca astazi esti beat muci.maine ai sanse sa se inverzeasca etilotestul.

| evostyle7 a răspuns (pentru UClujNapoca):

Nu mai dezinforma lumea. Berea iese cam in 8 ore, vreo 10 ore vinul, si cam 12 ore bauturile spirtoase. Toata treaba tine de greutatea corporala si de organism. De exemplu o persoana la 60 kg daca bea 4 beri, ii poate iesi peste 0.8 alcoolemie, ceea ce inseamna infractiune si iti face dosar penal, dar aceeasi cantitate la o persoana de 85 kg nu va indica o valoare mai mare de 0.8. Ideea e ca totusi, chiar si la un pahar te poate depista.

| FurtunaDiesel a răspuns:

Stiam, nu eu am pus intrebarea asta nu stiu de ce imi spui mie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se cunoaste si daca bei un strop

| casmaua a răspuns:

Se cunoaste si un mililitru