| Cristian0009 a întrebat:

Daca asculti muzica la masina si nu mergi cu ea se duce bateria imediat? Ori cum e treaba? Eu asa am auzit. Fundaaa!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te tine 24 ore fara problema daca vorbim de un radio normal (fara amplificatoare si alte nebunii) si o baterie in stare buna

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In service bagam de multe ori masina pentru muzica. Avea statie, subwoofer, iar colegii abuzau oarecum de volum... In pauza de masa (dupa 2-3 ore de muzica de vibrau usile), ma urcam si dadeam cheie direct. Nu aveam cine stie ce baterie, era chiar obosita.
Am patit insa cu unele masini, sa moara bateria dupa doua ore de muzica la volum mai maricel, doar cu boxele originale.
Cu mp3 si 4 boxe originale, la actuala masina, ascult cate o ora fara probleme. Am stat si o noapte intreaga (6-7 ore), cu muzica, fara sa pornesc deloc motorul, si n-am avut probleme, a pornit normal a doua zi.

| Sofer a răspuns:

Eu la Golf 4 1.4 am ascultat muzica 2 ore cu motor oprit si bateria nu era descarcata a pornit imediat masina.

| Cristian0009 explică (pentru Sofer):

Am un Golf la fel..si de aia am intrebat

| TrăieşteClipa a răspuns:

Sunt masini care au acumulatori cu capacitati de 44Ah si altele care au 100Ah.
Un cd player la un volum normal consuma cam 2-3A iar cu amplificator si la volum mai mare poate ajunge la 20-30 Amperi.

| blAster85 a răspuns:

Pe masina veche aveam sistemul montat ce era compus din 2 amplificatoare de 400w fiecare si un subwoofer doblu de 2x400wrms,si nu aveam condensatori pe amplificatoare si mai stateam cateodata cate 20-30 minute cu muzica la un volum destul de ridicat dar nu murise bateria(depinde si de baterie noua veche)

| Ciprian_Alin_1999 a răspuns:

Hmmm, pai gandeste-te si tu happy, radioul/sistemul de muzica foloseste curent electric care provine de la baterii care se duc repede daca stai pe loc ele fiind incarcate cand masina merge

| Cristian0009 explică (pentru Ciprian_Alin_1999):

Si in cam cat timp se incarca?