| anonim_4396 a întrebat:

Daca la 18 ani vreau sa fac scoala de soferi ce examene trebuie sa dau si ce acte imi trebuie si cat costa si un nume de scoala de soferi si cand imi iau permisu auto

2 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti faci dosarul, acesta trebuie sa contina: vizitele medicale, cazierul, fisa cu orele de conducere etc.) Pentru a intra in posesia unui permis de conducere, sa luam un exemplu, categoria B o sa fii supus la un test care contine 26 de intrebari, daca ai raspuns corect la 22 esti ca si admis pentru urmatoarea proba, aici ti se vor testa abilitatile practice, adica o sa dai conducerea insotit de un examinator. Important e sa stii ca pretul si chestionarele difera de la amatori, la profesionisti. Daca ai de gand sa dobandesti permis de conducere (categoria B) te costa in jur de 12 milioane. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suna_ma la nr 0722433004 si iti explic