| octa2021 a întrebat:

Daca ma duc in Germania ca sa imi cumpar o masina, pot sa ma descurc cu limba engleza?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu 10 din 9 vorbeste Engleza, nu e adevarat asa ceva, vezi de cineva care stie Engleza sau de cineva acolo care sta de ceva timp care sa te ajute, eu cand am fost in Germania nici nu te baga nimeni in seama cu engleza deci o invata de mici, bine poate pentru ca sa cumperi o masina isi da omul interesul dar nu e o regula

| orolese a răspuns:

Cred ca din 10 - 9 vorbesc limba engleza. Si chiar daca nu vorbeste limba engleza propietarul sunt persoane "pe langa" care vorbesc. Deci mergi fara nici o problema ca se poate. Drum bun happy

| RAY a răspuns (pentru orolese):

Tu ai fost in Germania de ști asta? isi garantez eu ca cu engleza nu ai ce face in Germania

| orolese a răspuns (pentru RAY):

Scuze. Acum am citit cum am inceput raspunsul de dinainte. am vrut sa zic. ca din 10 persoane 9 dintre ele vorbesc limba engleza. Nu o sa ai probleme, o sa te descurci. Mergi fara nici o grija.

| RAY a răspuns (pentru orolese):

Eu isi garantez ca din 10 germani 9 nu o sa vorbeasca engleza cu tine