| rockvandam a întrebat:

De ce am nevoie pentru a viziona filme in masina.
Am un audi a6 2005 2.0 cu sistemul sau original(cd)

Răspuns Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Pentru inceput ai nevoie de sistemul de navigatie MMI (cel color).
Mai departe ai nevoie de un sistem suplimentar, o interfata multimedia.
Problema este ca sunt destul de costisitoare.
Iti las mai jos doua variante, una mai scumpa una mai ieftina:
http://www.be-loud.ro/......udi-MMI2G/
https://www.dvd-navigatii.ro/......-2004-2010
Observa pretul ei.
Mai departe ai nevoie si de un player, pe care trebuie sa-l conectezi la aceea interfata, alti bani consumati.
In opinia mea nu merita investitia, cu atat mai putin daca nu ai nici macar MMI.
Nu cred ca te uiti la filme atat de des cat sa merite aceasta investie, sa nu mai spun ca nici calitate nu o sa ai.
In opinia mea, cel mai bine iti cumperi o tableta daca vrei sa vezi filme, eventual iti adaugi aux pe masina, o conectezi la tableta si aia e toata distractia.

| rockvandam explică:

Dar muizica cu videoclipuri? Ar merge pe masina? Pe sistemul lui original? Pe ecranu de la navigatie?

| OldSoul a răspuns:

Este exact aceeasi treaba.
Fara acele dispozitive aditionale nu o sa mearga.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

De un player DVD si de DVD-urile aferente.

| darrio2007 a răspuns:

Sper ca nu conduci.

| xerxes1 a răspuns:

Eu i-am pus un RNS510 si merge orice pe el.
SH la un service a costat cam 1500 lei cu montaj si antena GPS inclusa.