| XatomisX a întrebat:

De ce nu ma lasa parintii sa imi iau scuter sad nu inteleg am bani pentru ca am muncit vara trecuta am 17 ani si tot nu ma lasa sad si vreau sa cumpar unul fara carnet care are doar 49cc.Cum sa ii conving? ei nu dau nici-un ban ca am muncit pentru ei?

4 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Mai bine ca nu te lasă, nu cunoști regulile de circulație, o sa faci smecherii pe lângă fete, apoi te accidentezi sau mai rău mori. Asculta-i ca ei știu ce e mai bine.
Mai bine folosește banii aia în alte scopuri.

| XatomisX explică (pentru trolololo):

Da faza e ca are limitator la 40 laughing ce dracu as putea patiti la viteza aia si cunosc regurile de circulatie stai linistit ca m-a pus tata sa le invat ca merg mult cu bicicleta laughing

| trolololo a răspuns (pentru XatomisX):

Pățești multe și la 40. Eu personal nu as lua un scuter decât dacă am stricta nevoie. Daca nu ai observat ceilalți șoferi nu ii bagă în seama pe cei pe 2 roti și se pot întâmplă multe, mai ales ca nu ai experiența. Chiar dacă te dai mult cu bicla sunt diferite treburile.

| pentrutine96 a răspuns:

Dupa mine eu zic ca nu te las ca nu vrea sa patestii ceva, cum alti care cad.convingei tu le zic ca iti doresti mult, roaga-i frumos multe eu stiu