| almaz a întrebat:

Dispun de un buget de 5000€ și vreau să-mi achiziționez o mașină, ce-mi recomandați la acești bani? Tin să menține ca nu-s neaparat tentat spre mașini nemțești pe cât sa fie anul cât mai nou și ceva dotări.

Thanks.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. In primul rand, cel mai ok e sa iti iei ceva cu motor pe benzina aspirat fiindca acelea sunt cele mai simple si fiabile. In opinea mea, un Kia Ceed sau Hyundai i30 1.4MPI/ 1.6MPI este un best buy. Daca vrei ceva din Europa as merge pe Renault Megane 3 sau Ford focus(sa fie euro 5).In bugetul tau nu m-as arunca la ceva premium. Bafta!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu mi as lua un Focus

| Liviu321 a răspuns:

Depinde de ce persoana esti... daca vrei sa iti arati "clasa" prin masina, atunci BMW sau Audi sunt de tine. Daca masina e un obiect care te duce din punctul A in punctul B, daca nu esti foarte pretentions, doresti o masina cu consum mic, Euro 5, ieftina la piese, iti recomand ce am si eu: Logan 2. Depinde si unde o folosesti mai mult oras ori zona rurala. O alta varianta pe care am avut-o eu, chiar ceva mai ieftina dar considerata masina anului in 2008, cu 5 stele ncap de siguranta, iti recomand cu drag Kia Ceed. E tanc masina. Ar mai fi si Opel Astra H, dar sincer imi place mai mult aspectul interior exterior de la Kia. Pe langa acestea, ar mai fi Skoda Octavia 2, are un prieten si e multumit de ea. Iar ce nu iti recomand e Golf 5. Mai bine bicicleta. Au vreo 4 prieteni, toti au probleme cu ele. Dar indiferent de ce masina iti iei, du-te cu un mecanic bun. Nu te zgarci la 100 lei, ca dupa o sa bagi poate de 20 de ori mai mult, cel putin.

| M1989 a răspuns:

Bmw 320d 2007-2008.

| GabrielVal37tin a răspuns:

Ar fi buna o mașină SH. Audi a4 2016

| mgtow a răspuns (pentru GabrielVal37tin):

La 5000€ din 2016 imposibil. Am platit 12.000£ pe un audi5 din 2013 cu 74. 000km in uk. Pt cel cu intrebarea... mai pune 2000€ si ai logan nou pe tava. Sau daca rezisti sa mai strangi 5.000€ pentru un peugeot sau renault clio nou

| CapitanulUrs a răspuns:

Ia-ti un audi a4 b6 sau b7 de preferat si mai ramai cu cativa bani

Sper ca te-am ajutat