| Emilian_Emi_1997 a întrebat:

(Funda) In vara dau de permis AM s'au A1 si nu ma pot hotara ce sa imi cumpar. Am doua variante scuter s'au aixam ( celebrele masinute cu 2 locuri care se conduc de la 16 ani). Problema este ca daca imi iau un scuter iarna si cand e vreme ploioasa stau si ma uit la el in schimb are o viteza mai mare decat un aixam. ajutati-ma sa fac o alegere buna. Vreau argumente serioase.

3 răspunsuri:
| Teo026 a răspuns:

Salut, si eu peste putin timp o sa dau de permis A1. Sa iti zic, am condus o data un Aixam de ala, merg bine, trag bine dar scot un sunet de o iei la fuga laughing si mai mult de 60 nu merg. Daca dai de A1 poti sa iti iei scuter / motocicleta de maxim 125 cc si eu zic ca iesi in avantaj, cu scuterul te strecori mai usor, adrenalina mai multa, vitaza mult mai mare, vara nu te topesti in masina si dai o blana cu scuterul si te-ai racorit! Eu iti recomand scuter sau motocicleta!

| viotedy a răspuns:

Cu A1 nu conduci masinuta, iti trebuie B1.deci trebuie sa te hotarasti intai.si apoi aia e o panarama de masina, alta e viata pe scuter, mai ales cand e canicula.

| sollo2 a răspuns:

Parerea mea e ca e mai bun un aixam, pe langa faptul ca atunci cand ploua te cam uiti la el, cu aixam-ul esti si mai in siguranta.