| Emilian_Emi_1997 a întrebat:

Funda) In vara dau de permis AM s'au A1 si nu ma pot hotara ce sa imi cumpar. Am doua variante scuter s'au aixam ( celebrele masinute cu 2 locuri care se conduc de la 16 ani). Problema este ca daca imi iau un scuter iarna si cand e vreme ploioasa stau si ma uit la el in schimb are o viteza mai mare decat un aixam. ajutati-ma sa fac o alegere buna. Vreau argumente serioase.

8 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

Asteapta sa cresti...
O sa salvezi vieti pentru cativa ani de zile! happy

| Emilian_Emi_1997 explică (pentru Zenit313):

Nu suport de fapt ii urasc foarte mult pe oamenii ca tine. Ma nene ce treaba ai tu cu mine s'au cu alti adolescenti care doresc sa conduca de la 16 ani? Intr-adevar multi dintre tinerii de astazi sunt teribilisti dar tu nu ai dreptul sa insinuiezi ca eu sunt un pericol pentru trafic/oameni prin vorba ta,, o sa salvezi vietii ' ' deoarece tu nu ma cunosti personal pe mine si nu ai de unde sa stii daca sunt un pericol s'au nu. Poti sa iti spun ca voi incerca si reusi sa nu provoc nici un accident si sa respect limitele de viteza.

| Zenit313 a răspuns (pentru Emilian_Emi_1997):

Exact ca tine gandeau cei care au avut accidente si distrus familii pentru ca se credeau foarte destepti si capabili!
Varsta de ***...
Este ok sa ai o parere buna despre tine, dar totusi, trebuie sa iti cunosti limitele!
Pe camp, in padure poti sa conduci si la 3 ani, chiar nu imi pasa de tine atata timp cat nu pui in pericol siguranta celor din jur.
Astepata sa cresti....nu imi pasa cine, cum, cat si ce esti!

| Emilian_Emi_1997 explică (pentru Zenit313):

Pai daca nu iti pasa de ce te'ai bagat in seama aiurea? Si ce sa distrug ma? laughing) familii? Tu crezi ca cu o buburuza de aia de masina s'au un scuter pot rani pe cineva? Singurul ranit voi fi eu in caz de un accident si eu nu cred ca gandesc ca,, cei care au avut accidente ' ' deoarece eu nu sunt dependent de viteza de aceea am ales sa imi iau aixam fiindca nu poate ajunge la o viteza mare si este mai sigur decat o motocicleta. In concluzie vezi-ti de ale tale si nu te baga aiurea daca nu cunosti un om indeajuns de bine incat sa il critici.

| Zenit313 a răspuns (pentru Emilian_Emi_1997):

Nu imi pasa de tine, dar de mine si restul imi pasa.
Tu nu stii cate probleme poti sa cauzezi in trafic...nu ai de unde sa stii.
Eu zic sa iti vezi de ale tale si sa astepti sa cresti! laughing

| Emilian_Emi_1997 explică (pentru Zenit313):

Tata e sofer si te asigur ca stiu mult mai multe decat crezi tu. Daca tu vorbesti asa inseamna ca ai uitat perioada 14-17 ani cand orce baiat viseaza sa conduca o masina. Si daca nu iti convine du-te si dama in judecata. Am inchis subietul acesta daca ai chef sa dai sfaturi inutile s'au sa schimbi lege nu tiai ales site'ul potrivit.

| Zenit313 a răspuns (pentru Emilian_Emi_1997):

Ok,dar totusi daca vrei sa salvezi niste vieti, trebuie sa astepti sa cresti mare! happy
Si eu mi-am dorit masina, motocicleta, dar am stat in banca mea...

| Emilian_Emi_1997 explică (pentru Zenit313):

Sunt destul de matur pentru varsta mea.