| 000M1ha3la a întrebat:

Hei,m-am inscris la scoala de soferi insa acum as vrea sa ma retrag.A devenit o povara pentru mine si nu simt ca vreau sa o fac acum. Legislatie nu am facut deloc iar ore de conducere am facut 3.Ca sa ma retrag trebuie sa platesc cele 3 ore facute? Daca da, cat costa ora?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca trebui sa le platesti crezi ca au facut munca voluntara

| Sofer a răspuns:

70-80 lei stiu ca era o sedinta/2 ore dar de ce vrei sa te retragi? La ore de legislatie nu prea faci nimic decat chestionare..iti descarci pe android aplicatia chestionare drpciv sau scoala auto parca si inveti de acolo. Daca nu conduci bine masina si nu te crezi in stare sa conduci. imi pare rau pentru tine.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru Sofer):

Tu ai luat sala cu aplicațiile din playstore?

| Sofer a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Exact. Ai si legislatie in aceea aplicatie si chestionare si poti parcurce mediul de invatare facand toate intrebarile la rand.

| ExprimareLibera a răspuns:

De unde să știm noi cât e ora sau ședința? Întreabă-ti instructorul. Depinde ce tarif are firma.

| Gabbriell a răspuns:

Nimic nu-i gratis.

| Panzer1945 a răspuns:

Nu mai bine intrebi tu pe instructor?