| Apopei_Mihai_1992 a întrebat:

Înainte să plec pentru 2 luni am golit vasul de apa pentru parbriz ca sa nu inghete pana ma întorc si cand am revenit am pus apa pentru parbriz de iarna -20grade dar nu vrea sa mai tasneasca desi motorasul și stergatoarele merg normal.Care poate sa fie problema?

2 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ai golit vasul dar nu ai scos toata apa din sistem... ai un dop de gheata pe undeva.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Dop de gheata. Parcheaza masina intr-un garaj/parcare subterana la temperatura pozitiva pentru cateva ore sau asteapta o zi insorita cu maxime peste 0 grade.