| punpariucutine a întrebat:

La un buget de 20.000€ ce masina recomandati pentru o fata ma gandeam la un mercedess a 160 sau ford, pro contra, piese, etc

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cum naiba sa oscilezi între Ford si Mercedes?!?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mercedes au numai țiganii, si mercedes nu este o masină pentru o fată, cel mai bine un Daewoo matiz e mic si este pentru fete, sau un smart, aia da masinuță mică te poti strecura usor in trafic nu măgăoaia de merțan care ocupă juma de stradă.

| suntserios a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mercedes au numai tiganii si aia care isi permit un mercedes, dar na cand sunt acrii strugurii ce sa zici si tu. Si da si tu un search pe google dupa mercedes A160 inainte sa o faci magauaie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un Focus sau Fiesta noua, ori Renault Megane sau Opel Astra.
Renault pe benzina cred ca e cea mai fiabila alegere, iar Opel Astra cea mai ieftina la piese.
Am avut contact doar cu modelele mai vechi de Mercedes A-class, sunt masini reusite, dar nu ma incanta tinuta lor de drum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 2000eur poti cumpara un Ford Focus

| Caine1122 a răspuns:

Mda... toti vin cu raspunsuri dacie, matiz, daewoo stiu mi s-a intamplat si mie acum un an cand puneam intrebari despre ce masina sa imi cumpar, nu te lua dupa ei altfel o sa ajungi sa iei o masina de 2mii de euro care dupa un an te chinui sa o vinzi inapoi. Cel mai bine ar fi sa cumperi ce iti place si ce vrei tu mercedess nu mi-as cumpara pentru ca nu imi plac nu mi se pare o masina de oras, pentru ca nu o poti folosii in adevaratu sens al cuvantului cat despre ford ai putea sa iti iei un focus nou full in banii aia. Dar ai putea sa optezi si pe un vw golf tot nou ori un bmw seria 1 din 2012+ sh (pe la 15 mii de euro gasesti ceva chiar foarte ok ). Bafta, poate revii cu un comentariu dupa ce iti cumperi masina

| IonutP22 a răspuns:

Marita-te cu mine, mai pun si eu 10 000 si ne luam un Mercedes E Class 350 cabrio 2017 laughing