| Maria_Anna_2001 a întrebat:

La un opel astra j in talon sunt trecute 2 categorii de cauciucuri
De la reprezentanta mi s-a spus ca trebuie folosite anvelope de iarna 205 60 16, deoarece ar freca la viraje.
Este adevarat sau nu?
Si in caz de accident asigurarea daca mai este valabila sau nu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti noi mai bine decat cei de la reprezentanta, acestia sunt cei mai in masura sa stie, asa ca trebuie sa faci ce ti-au spus ei.
Daca tu faci accident si ai CASCO, atunci asigurarea este valabila si pentru tine, daca ai numai RCA este valabila doar pentru despagubirea celui a carei masina ai accidentat-o.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca in talon ai trecute cele 2 marimi pe alea le folosesti. anvelopele de iarna nu sunt mai mari decat cele de vara