| anonim_4396 a întrebat:

Masinile Mini Cooper intra in categoria b1?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu. Arata ea mica da e ditai masina

| MaiaTeresa a răspuns:

Nu. Autoturismele Mini au peste o tonă, sunt mașini în toată regula și se pot conduce doar cu B-ul.
Subcategoria B1 înseamnă: Autovehiculul cu trei sau patru roți având masa proprie peste 400 de kg, dar nu mai mare de 550 de kg, și echipat cu un motor cu ardere internă cu capacitate cilindrică mai mare de 45 de cmc sau cu orice alt motor cu o putere echivalentă ori cu viteza prin construcție mai mare de 50 km/h.