| ManUtdCOVA94 a întrebat:

Merita un Audi A6 Allroad din 2002, 2.5 tdi, 180 de cai, cutie manuala, navigatie, 4x4,... full options la 8000 de euro? Singura problema este ca are 220.000 de km la bord. Ar mai putea rezista inca 100.000 sau deja i s-a cam dus viata motorului? Si inca o intrebare: cat costa o serie de teste autorizate la un dealer audi pentru aceasta masina? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| FerLin a răspuns:

Cu toate ca sunt fac AUDI nu stiu ce preturi are un allroad pentru ca nu m-a intersat, dar daca ceea ce spui tu este 100% adevarat cred ca e ok. Ceea ce e incerct e numarul de kilometrii
in general motarele de audi, VW, skoda etc de la sfarsitul anilor 90 si pana in 2004 sunt cele mai reusite motoare si duc destul de multe sute de mii de kilometrii daca ai grija de masina si faci revizia si toate schimburile la timp (ulei, distributie...).
Am un prieten cu o scoda octavia din 2003 are 680.000 km si nu a schimbat la ea decat bucsaraie, ulei, etc, chestii care se uzeaza si trebuie schimbate. In motor nu a umblat niciodata. Deci daca o Skoda poate, ce indoieli poti sa ai de la un audi?

| andreyboss a răspuns:

Da e buna

| luigy199717 a răspuns:

Motorul acela rezista 600.000 lejer, da eeste foarte buna ca masina