| Costin1996 a întrebat:

Nu imi place la masini interiorul de piele si de catifea.Numai cel de panza neagra imi place.Sunteti de aceeasi parere?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu nu sunt de aceeasi parere.De piele imi place.

| RB26DETT a răspuns:

Daca iti cumperi masina si prinzi o varianta de lux [ toate facilitatile ] automat ai interior piele, eu cred ca este mai usor de intretinut un interior piele decat panza, daca este sa scapi din greseala o ceasca/paharut de cafea pe scaune, la cele din piele se curata cu o simpla carpa sau servetel, pe cand la cele din panza, te chinui zile intregi sa scoti pata de acolowinking + ca lumea vede mai bine o masina cu tapiterie piele decat una cu tapiterie panzawinkingdepinde acum de masina, volvo, din punctul meu de vedere, are cele mai bune interioare la capitolul rezistenta/calitate/spatiu/versatilitate. si designul este foarte evoluat fata de celelalte, de exemplu volvo s80 din 2000, are un interior de la care Germania a cascat ochii ca broasca si a copiat designul cu dunga aceea ce strabate bordul dintr-o parte in alta, rusine lor.

| vigome a răspuns (pentru RB26DETT):

Chestie de gusturi cristi. Nu zic ca volvo e o masina proasta sau urita. Eu prefer pe cele germane. Si lasa copiatul si rusinea ca daca nemtii nu faceau masini lumea auto era mai saraca.
O zi buna!

| RB26DETT a răspuns (pentru vigome):

Nu chiar, nemtii au 3 marci de baza mercedes bmw si audi, vw copie de la audi foarte mult apoi urmeaza cei ce copie de la vw skoda si seat. despre opel nu stiu daca ar copia dupa vreo marca sau nu, mai de mult designul opelului era praf [cel interior, cel exterior arata bine], bmw-ul are aproape acelasi design, motoare V8 tractiune spate intr-un cuvant [sport] audi mai are ceva lux dar si asta tot un fel de sport ar fi, mercedes eu o vad o marca de lux. dar pe langa cele germane mai sunt si rolls roice, rover, subaru, mitsubishi, toyota care sunt masini mult mai bune decat cele nemtesti, japonezii au inventat motoarele wankel de tip Rotary care consuma putin si dau putere mare, volvo scoate putere mare din motoare mici cu 4/5/6 cilindri in linie de exemplu la volvo c30 evolve motor 2.6 turbo benzina 4 cilindri in linie 507 cai putere. subaru care sunt foarte bune la drumurile noastre, stabile, 4x4; mitsubishi, masini foarte fiabile si bune. vreau sa arat ca in lumea asta nu exista 2 categorii de masini cum considera majoritatea si adica [Germania si restul masinilor] nu mi se pare corect, nemtii se cred superiori tuturor, noi ii vedem ca sunt modesti dar ei intre ei se lauda ca sunt superiori, daca erau cu adevarat superiori nu trebuiau sa se creada buricul pamantului, nemtii intr-adevar fac masini bune, de calitate dar cam exagereaza cu lauda de sine, am vazut o data la bbc cum jeremy clarkson s-a dus in Germania sa vada viata oamenilor si toti nemtii cu care a vorbit s-au laudat cum ca Germania este o tara superioara foarte multor tari de pe pamant unii spunand ca este cea mai buna. stop, oamenii astia nu au auzit de japonia, SUA, suedia? volvo este adesea luat in seama ca o marca inferioara multor marci, multi exagereaza spunand ca pana si opel e mai bun, serios acum, devine exasperant. nu vreau sa spun ca volvo este cea mai buna marca dar mereu a deschis drumul la capitolul siguranta, cea mai sigura masina din lume desemnata de curand de Euro NCAP a fost volvo v40 din 2013, nu mai spun de designul si performanta acestuia, dotata cu senzori nu numai de ploaie si lumina cum baga nemtii si se cred cine stie ce, ci si de miscare, camera fata spate care examineaza obiectele in miscare si cele care stau pe loc. multe probe au fost trecute de volvo, si pe mine m-a impresionat marca asta prin multe aspecte, de ex: un motor 1.9 TDI de volvo in 1996 putea ajunge la 200 cai putere, 4 cilindri in linie, alte marci foloseau motoare v6 sa ajunga la puterea asta si la motoare diesel! am scris asta pe post de instiintare, nu am scris-o cu rautate, am spus ceva adevarat, sa vada si lumea ca totusi in lumea asta, Germania este o simpla tara, nu una foarte superioara, poate superioara multor tari din europa care asta este adevarat, dar dincolo de ocean se cam schimba foaia.

| vigome a răspuns (pentru RB26DETT):

Ma cristi sa stii ca din greseala prin Germania am fost de citeva ori, inclusiv am lucrat ceva timp, nu mult e drept, la doua mari firme din industria auto. Cunosc putin aceasta tara, pe cei care locuiesc acolo, lucrez in continuare in domeniul auto, la o intreprindere care produce masini si utilaje pentru mari firme din domeniul auto, din toata lumea, inclusiv GMC, ca sa vorbim de cele de peste ocean. Iti respect parerea vizavi de volvo, putem avea fiecare parerea lui si nu trebuie sa fie neaparat egale, da scuza-ma putin si nu generaliza.
Hai sa vorbim, de exemplu de gama Audi. A1, A2, A3, A4, A5, A6, A7, A8, Q3, Q5, Q7 si care or mai fi, toate cu nu stiu cite variante. Sa nu uitam cine e grupul care face acest masini si cite alte modele produce acest grup
Asta spune wikipedia, nu eu:
El Grupo Volkswagen, con sede en Wolfsburgo, es uno de los grupos líderes de automoción en el mundo...El Grupo está constituido por doce(12) marcas procedentes de siete países europeos: Volkswagen, Audi, SEAT, Škoda, Porsche, Volkswagen Vehículos Comerciales, Ducati, MAN SE, Bentley, Bugatti, Lamborghini y Scania AB. Además poze el 20% de las acciones del grupo Suzuki......Si de asemenea zice wikipedia:
Turbocharged Direct Injection or TDI is a design of turbodiesel engines, which feature turbocharging and cylinder-direct fuel injection, developed and produced by the Volkswagen Group. These TDI engines are widely used in all mainstream Volkswagen Group marques of passenger cars and light commercial vehicles produced by the company...
Si vizavi de 1.9 tdi, cred ca cel mai puternic a fost cel de 1.9 tdi 150cv, al vw. Vorbesc de motoare comercializate.
O seara buna!

| Minks a răspuns (pentru RB26DETT):

Prima femeie din viata ta a fost un Volvo, nu? laughing

| RB26DETT a răspuns (pentru Minks):

Ce glume mai ai si tu, asa, intr-un semn de intrebare, prima femeie din viata ta ce a fost? mana?

| Minks a răspuns (pentru RB26DETT):

Absolut, ca a oricarui baiat normal. big grin

| stlucian a răspuns:

O vorba/zicala romaneasca spune ca: "NU te poti c.c.a in gustul omului".TU ce crezi?

| viotedy a răspuns:

Total de acord.

| KrYsTy2OOO a răspuns:

Hey, daca gasesti o masina buna, nu mai conteaza daca e din piele sau catifea, mie imi place pieleawinking

| Karmesytta a răspuns:

Eu le ador pe cele care au interiorul din pielee:X mai ales daca e si de culoare crembig grin

| Prince_Pyckolo_1992 a răspuns:

Nuj ce crezi u dar un interior de piele pe marou sau ceva combinatie gen porsche, mercedes, etc. arata bine di tat

| MIChan a răspuns:

Intr-o oarecare masura...

| Nicolae_Nicoleta_1997 a răspuns:

Mie imi plac cele cu interior de piele, deci fiecare cu gustul lui happy